  • Mfr # 1148-14M-115-DD
  • Zoro # G408221530
Key Features
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Pitch Length - Timing Belts
14 mm
Number of Teeth - Timing Belts
82
Width - Timing Belts
115 mm
Outside Length
45.19 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
1148-14M-115-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
14 mm
Width - Timing Belts
115 mm
Outside Length
45.19 in