  • Mfr # 1401-3M-380-DD
  • Zoro # G908225083
Key Features
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Number of Teeth - Timing Belts
467
Pitch - Timing Belts
3 mm
Width - Timing Belts
380 mm
Gearbelt Type
3M
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1401-3M-380-DD
Country of Origin
Türkiye
Dimensions
Width - Timing Belts
380 mm
Outside Length
1401 mm
Details
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Number of Teeth - Timing Belts
467
Pitch - Timing Belts
3 mm