  • Mfr # 1760-8M-35-DD
  • Zoro # G708229502
/ea
Key Features
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Number of Teeth - Timing Belts
220
Pitch - Timing Belts
8 mm
Width - Timing Belts
35 mm
Gearbelt Type
8M
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
1760-8M-35-DD
Country of Origin
Türkiye
Dimensions
Width - Timing Belts
35 mm
Outside Length
1760 mm
Details
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Number of Teeth - Timing Belts
220
Pitch - Timing Belts
8 mm