  • Mfr # 1946-14M-50-DD
  • Zoro # G208225493
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Number of Teeth - Timing Belts
139
Pitch - Timing Belts
14 mm
Width - Timing Belts
50 mm
Gearbelt Type
14M
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1946-14M-50-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Width - Timing Belts
50 mm
Outside Length
1946 mm
Details
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Number of Teeth - Timing Belts
139
Pitch - Timing Belts
14 mm