  • Mfr # D2840-8M-25-DD
  • Zoro # G208223611
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Pitch Length - Timing Belts
8 mm
Number of Teeth - Timing Belts
355
Width - Timing Belts
25 mm
Outside Length
111.81 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
D2840-8M-25-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
8 mm
Width - Timing Belts
25 mm
Outside Length
111.81 in