  • Mfr # ALDF19LAJUDGY
  • Zoro # G122653006
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Color temp
2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
Width
19 in
Power Source
Hardwired
Style
Transitional, Modern, Contemporary
Body Material
Steel, Linen, Acrylic
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ALDF19LAJUDGY
Country of Origin
China
Dimensions
Width
19 in
Height
3.74 in
Length
19 in
Details
Color temp
2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
Item
Flush Mount
Power Source
Hardwired
Style
Body Material
Steel, Linen, Acrylic
Dimmable
Yes
Room Type
Hallway, Foyer, Living Room, Dining Room, Kitchen, Bedroom, Office, Bathroom
Lumens
2700
Watts
270 W
Color
Grey, White
Features
Use a clean, soft cloth to wipe your shade. A mild glass cleaner may also be used.
Lamp Type
Integrated LED
Standards
cETLus Listed
Voltage
120 to 277 V