  • Mfr # PWRINV5K24012
  • Zoro # G216552079
Key Features
Output Voltage
240 VAC
Output Frequency
60 Hz +/- 0.5 Hz
DC Input / Operating Voltage
10 to 15 V
Application
Color
Gray
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PWRINV5K24012
Width
7.95 in
Depth
6.1 in
Length
16.75 in
Details
Output Voltage
240 VAC
Item
Power Inverter
Output Frequency
60 Hz +/- 0.5 Hz
DC Input / Operating Voltage
10 to 15 V
Application
Color
Gray
Surge Power Capability (Peak Power)
1,0000 W
Continuous Output Power
5000 W