  • Mfr # BLTS30-0156-0375316P
  • Zoro # G815928176
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
3/8 in
Drive Size
3/32 in
Material
300 Series Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS30-0156-0375316P
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
3/8 in
Drive Size
3/32 in
Head Diameter
0.281 in
Head Height
0.125 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.138 in