  • Mfr # BLTS24-0125-0500BRSP
  • Zoro # G215931936
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Material
Brass
Head Diameter
0.25 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS24-0125-0500BRSP
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Shoulder Length
1/2 in
Head Diameter
0.25 in
Head Height
0.093 in
Dia./Thread Size
0.112 in