  • Mfr # STR550M12X12
  • Zoro # G0786799
/ea
Key Features
Socket Head
Hex Drive
System of Measurement
Metric
Thread Size
6g
Shoulder Diameter
12 mm
Drive Size
6mm
Material
Brass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
STR550M12X12
Country of Origin
United States
Dimensions
Thread Size
6g
Shoulder Diameter
12 mm
Shoulder Length
12 mm
Drive Size
6mm
Head Diameter
20mm
Head Height
8mm
Thread Length
16mm