  • Mfr # BGP18X42'-6" CLIPPER
  • Zoro # G2025116
Overall Length
42 ft 6 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BGP18X42'-6" CLIPPER
Belt Width (In.)
18
Overall Length
42 ft 6 in
For Minimum Pulley Diameter
2 in
42.5
Belt Width
18 in
Ordering Instructions
42.5
For Use With
3MY79, 2WJN7, 42X866, 42X858
Description
Replacement Belt for Ashland Slider Bed Conveyors, PVC, 18 in Belt Width, 42 ft 6 in Overall Length, Black, Clipper Lacing, Belt Ply 1, Top Surface Smooth