  • Mfr # BGP30X32'-6" CLIPPER
  • Zoro # G1433616
Overall Length
32 ft 6 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BGP30X32'-6" CLIPPER
Belt Width (In.)
30
Overall Length
32 ft 6 in
32.5
Belt Width
30 in
For Minimum Pulley Diameter
2 in
Ordering Instructions
32.5
For Use With
1PEB6, 2WJP1, 42X869, 42X861
Description
Replacement Belt for Ashland Slider Bed Conveyors, PVC, 30 in Belt Width, 32 ft 6 in Overall Length, Black, Clipper Lacing, Belt Ply 1, Top Surface Smooth