  • Zoro # G8600453
Wire Color
Brown
Jacket Color
Brown
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Zoro #
G8600453
Wire Size
20 AWG
Length
100 ft.
Nominal Outside Dia.
0.08 in
Conductor Size
20 AWG
Overall Length
100 ft
Nominal Outside Diameter
0.08 in
Voltage
60V
Description
Primary Automotive Wire, Number of Conductors 1, Wire Size 20 AWG, Insulation Material PVC, Wire Color Brown, Length 100 ft, Voltage 60 V, Trade Designation GPT, Conductor Design Stranded, Jacket Color Not Applicable, Conductor Material Copper