Bestorq Timing Belt Model 109.6MXL062 - 10.9 in Outside Length - 0.62 in Top Width
  • Mfr # 109.6MXL062
  • Zoro # G903617470
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
10.9 in
Application
Heavy Duty General Application
Weight
0.1 lbs.
Temp. Range
-30 F to 160 F
Height
0.044 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
109.6MXL062
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
10.9 in
Height
0.044 in
Top Width
0.62 in
Details
Application
Heavy Duty General Application
Weight
0.1 lbs.
Temp. Range
-30 F to 160 F