Bestorq Timing Belt Model 109.6MXL100 - 10.9 in Outside Length - 1 in Top Width
  • Mfr # 109.6MXL100
  • Zoro # G703617496
Pitch Length - Timing Belts
10.9 in
Number of Ribs
1
For Use With
Heavy Duty General Application
Height
0.044 in
Weight
0.1 lbs.
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
109.6MXL100
Pitch Length - Timing Belts
10.9 in
Height
0.044 in
Top Width
1 in
Details
Number of Ribs
1
For Use With
Heavy Duty General Application
Weight
0.1 lbs.
Temp. Range
-30 F to 160 F