  • Zoro # G106385978
/ea
Key Features
V-Belt Type
Micro V Belt
Industry Number
385K29
Number of Ribs
29
Top Width
4.06 in
Material
Rubber
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
385K29
Zoro #
G106385978
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Top Width
4.06 in
Pitch Length
38.5 in
Height
0.21 in
Details
V-Belt Type
Micro V Belt
Industry Number
Number of Ribs
29
Material
Rubber
For Use With
Heavy Duty General Application
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F