Timing Belt Model 111MXL1212 111 in Effective length and 1212 in Top Width
  • Mfr # 111MXL1212
  • Zoro # G407401315
Pitch Length - Timing Belts
11.1 in
Width - Timing Belts
12.12 in
Industry Number - Timing Belts
111MXL1212
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
111MXL1212
Pitch Length - Timing Belts
11.1 in
Width - Timing Belts
12.12 in
Inside Length
11.1 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
111MXL1212
Material
Rubber
Weight
0.48
Temp. Range
-30 F to 160 F