Timing Belt Model 140MXL1544 14 in Effective length and 1544 in Top Width
  • Mfr # 140MXL1544
  • Zoro # G507399376
Pitch Length - Timing Belts
14 in
Width - Timing Belts
15.44 in
Industry Number - Timing Belts
140MXL1544
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
140MXL1544
Pitch Length - Timing Belts
14 in
Width - Timing Belts
15.44 in
Inside Length
14 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
140MXL1544
Material
Rubber
Temp. Range
-30 F to 160 F