Timing Belt Model 212MXL1162 212 in Effective length and 1162 in Top Width
  • Mfr # 212MXL1162
  • Zoro # G307412053
Pitch Length - Timing Belts
21.2 in
Width - Timing Belts
11.62 in
Industry Number - Timing Belts
212MXL1162
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
212MXL1162
Pitch Length - Timing Belts
21.2 in
Width - Timing Belts
11.62 in
Height
0.044 in
Inside Length
21.2 in
Industry Number - Timing Belts
212MXL1162
Weight
0.87
Standards
RMA
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F