  • Zoro # G407416012
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
32 in
Number of Teeth - Timing Belts
160
Pitch - Timing Belts
0.2
Width - Timing Belts
15.94 in
Industry Number - Timing Belts
320XL1594
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
320XL1594
Zoro #
G407416012
Pitch Length - Timing Belts
32 in
Width - Timing Belts
15.94 in
Inside Length
32 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
160
Pitch - Timing Belts
0.2
RMA
For Use With
Heavy Duty General Application
Banded Belt
No
Temp. Range
-30 F to 160 F