  • Zoro # G207424453
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
44.5 in
Number of Teeth - Timing Belts
89
Pitch - Timing Belts
0.5
Width - Timing Belts
13.37 in
Industry Number - Timing Belts
445H1337
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
445H1337
Zoro #
G207424453
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
44.5 in
Width - Timing Belts
13.37 in
Inside Length
44.5 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
89
Pitch - Timing Belts
0.5
Industry Number - Timing Belts
Gearbelt Type
Timing Belt
Standards
RMA
Weight
16.19
Temp. Range
-30 F to 160 F