  • Zoro # G007431262
Pitch Length - Timing Belts
98.5 in
Number of Teeth - Timing Belts
197
Pitch - Timing Belts
0.5
Width - Timing Belts
3.12 in
Industry Number - Timing Belts
985H312
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
985H312
Zoro #
G007431262
Pitch Length - Timing Belts
98.5 in
Width - Timing Belts
3.12 in
Inside Length
98.5 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
197
Pitch - Timing Belts
0.5
RMA
Storage Temp.
40F-100F
Banded Belt
No
Gearbelt Type
Timing Belt
Weight
8.36
Temp. Range
-30 F to 160 F