  • Mfr # DG2012.1900
  • Zoro # G6622708
/ea
Key Features
Rockwell Hardness
RC 60-65
Outside Dia. Tolerance
+0.0245 in /+0.0095 in
Drill Size
3/16 in
Outside Dia.
5/16 in
Material - Machining
High Speed Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
DG2012.1900
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Overall Length
3/4 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0245 in /+0.0095 in
Drill Size
3/16 in
Outside Dia.
5/16 in
Inside Dia.
Size - Decimal
0.1900 in - 0.1900
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in