  • Mfr # DG208.1897
  • Zoro # G6620678
/ea
Key Features
Outside Dia.
5/16 in
Head Type
No
Inside Dia.
3/16 in
Rockwell Hardness
RC 60-65
Size - Decimal
0.1897 in - 0.1897
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DG208.1897
Dimensions
Outside Dia.
5/16 in
Inside Dia.
3/16 in
Size - Decimal
0.1897 in - 0.1897
Outside Dia. Tolerance
+0.0245 in /+0.0095 in
Drill Size
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in