  • Mfr # DG2012.1920
  • Zoro # G6622577
Size - Decimal
0.1920 in - 0.1920
Inside Dia.
3/16 in
Head Type
No
Rockwell Hardness
RC 60-65
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DG2012.1920
Size - Decimal
0.1920 in - 0.1920
Inside Dia.
3/16 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0245 in /+0.0095 in