  • Mfr # DG204.1562
  • Zoro # G6621378
/ea
Key Features
Outside Dia. Tolerance
+0.0245 in /+0.0095 in
Heat Treatment
Through Hardened
Inside Dia.
9/64 in
Drill Size
9/64 in
Material - Machining
High Speed Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DG204.1562
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Outside Dia. Tolerance
+0.0245 in /+0.0095 in
Inside Dia.
Overall Length
1/4 in
Drill Size
Size - Decimal
0.1562 in - 0.1562
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in