  • Mfr # DG208.1562
  • Zoro # G6622884
/ea
Key Features
Rockwell Hardness
RC 60-65
Measurement System
Fractional Inch
Inside Dia.
9/64 in
Bushing Code
DG
Drill Size
9/64 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DG208.1562
Inside Dia.
Drill Size
Outside Dia. Tolerance
+0.0245 in /+0.0095 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Size - Decimal
0.1562 in - 0.1562