  • Mfr # DG204.1900
  • Zoro # G6621046
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Drill Size
3/16 in
Rockwell Hardness
RC 60-65
Measurement System
Fractional Inch
Bushing Head Type
Headless
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DG204.1900
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Drill Size
3/16 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0245 in /+0.0095 in
Overall Length
1/4 in
Outside Dia.
5/16 in
Inside Dia.
Size - Decimal
0.1900 in - 0.1900