  • Mfr # DG2612.1905
  • Zoro # G6623338
/ea
Key Features
Outside Dia.
13/32 in
Inside Dia.
3/16 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Bushing Head Type
Headless
Rockwell Hardness
RC 60-65
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DG2612.1905
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Outside Dia.
13/32 in
Inside Dia.
3/16 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Drill Size
Size - Decimal
0.1905 in - 0.1905
Outside Dia. Tolerance
+0.0248 in /+0.0097 in