  • Mfr # DG266.1925
  • Zoro # G6623137
/ea
Key Features
Drill Size
3/16 in
Outside Dia.
13/32 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Bushing Code
DG
Size - Decimal
0.1925 in - 0.1925
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DG266.1925
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Drill Size
3/16 in
Overall Length
3/8 in
Outside Dia.
13/32 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Size - Decimal
0.1925 in - 0.1925
Outside Dia. Tolerance
+0.0248 in /+0.0097 in