  • Mfr # DG264.1900
  • Zoro # G6623392
/ea
Key Features
Bushing Code
DG
Heat Treatment
Through Hardened
Drill Size
3/16 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0248 in /+0.0097 in
Size - Decimal
0.1900 in - 0.1900
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DG264.1900
Dimensions
Drill Size
3/16 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0248 in /+0.0097 in
Size - Decimal
0.1900 in - 0.1900
Outside Dia.
13/32 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in