  • Mfr # DG3212.2510
  • Zoro # G6623487
/ea
Key Features
Inside Dia.
1/4 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Rockwell Hardness
RC 60-65
Bushing Head Type
Headless
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DG3212.2510
Dimensions
Inside Dia.
1/4 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Overall Length
3/4 in
Outside Dia.
1/2 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Drill Size
Size - Decimal
0.2510 in - 0.2510