  • Mfr # DG328.2651
  • Zoro # G6622026
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Bushing Head Type
Headless
Rockwell Hardness
RC 60-65
Drill Size
1/4 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DG328.2651
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Drill Size
1/4 in
Outside Dia.
1/2 in
Size - Decimal
0.2651 in - 0.2651