  • Mfr # DG328.2760
  • Zoro # G6621405
/ea
Key Features
Material - Machining
High Speed Steel
Drill Size
17/64 in
Bushing Head Type
Headless
Heat Treatment
Through Hardened
Rockwell Hardness
RC 60-65
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DG328.2760
Dimensions
Overall Length
1/2 in
Drill Size
17/64 in
Inside Dia.
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Size - Decimal
0.2760 in - 0.2760