  • Mfr # DG406.4062
  • Zoro # G6621545
/ea
Key Features
Inside Dia.
25/64 in
Heat Treatment
Through Hardened
Head Type
No
Drill Size
25/64 in
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DG406.4062
Dimensions
Inside Dia.
Drill Size
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Size - Decimal
0.4062 in - 0.4062
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in