  • Mfr # DG408.4062
  • Zoro # G6623252
/ea
Key Features
Bushing Code
DG
Head Type
No
Outside Dia.
5/8 in
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
Material - Machining
High Speed Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DG408.4062
1/2 in
Outside Dia.
5/8 in
Size - Decimal
0.4062 in - 0.4062
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Drill Size
25/64 in
Inside Dia.
25/64 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in