  • Mfr # DG326.2500
  • Zoro # G6622437
/ea
Key Features
Heat Treatment
Through Hardened
Inside Dia.
E
Drill Size
E
Head Type
No
Decimal Equivalent
0.2500
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
DG326.2500
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Inside Dia.
Drill Size
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Size - Decimal
E - 0.2500
Outside Dia.
1/2 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in