  • Mfr # DG328.2500
  • Zoro # G6620513
/ea
Key Features
Bushing Code
DG
Outside Dia.
1/2 in
Inside Dia.
E
Drill Size
E
Measurement System
Letter
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DG328.2500
Dimensions
Outside Dia.
1/2 in
Inside Dia.
Drill Size
Overall Length
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Size - Decimal
E - 0.2500
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in