  • Mfr # DGM10105.4MM
  • Zoro # G6620048
Decimal Equivalent
0.2100
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DGM10105.4MM
Inside Dia.
5.40 mm
Outside Dia. Tolerance
+0.6500 in /+0.2500 in
Drill Size
5.40 mm
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Outside Dia.
10.00 mm
Overall Length
10.00 mm
Size - Decimal
5.40mm - 0.2100
Details
Decimal Equivalent
0.2100
Description
Diamond Groove Drill Bushing (DGM), Standard Wall, Headless, Metric, 5.40 mm