  • Mfr # GDE8816.7810
  • Zoro # G6616268
Key Features
Outside Dia.
1 3/8 in
Material - Machining
High Speed Steel
Drill Size
49/64 in
Head Type
Yes
Rockwell Hardness
RC 62-65
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GDE8816.7810
Dimensions
Outside Dia.
1 3/8 in
Drill Size
49/64 in
Inside Dia.
Overall Length
1 in
Size - Decimal
0.7810 in - 0.7810
Head Dia.
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in