  • Mfr # GBH18V-36CK24 + GWS18V-13CN
  • Zoro # G506134084
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Voltage
18 V DC
Cordless Tools Included
Angle Grinder, Rotary Hammer
Battery Capacity
8.0 Ah
Number of Tools
2
Includes
(1) Charger, (2) Batteries
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
GBH18V-36CK24 + GWS18V-13CN
Country of Origin
Germany
Dimensions
Rotary Hammer - Bit Size
1 9/16 in
Angle Grinder - Wheel Dia.
5" - 6"
Hammer Drill - Chuck Size
1 9/16 in
Details
Voltage
18 V DC