  • Mfr # B954C012024-13
  • Zoro # G722628831
Key Features
Inside Dia.
1.5 in
Color
Bronze
Length
13 in
Min. Inside Dia. Tolerance
1.405 in
Outside Dia.
3 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
B954C012024-13
Dimensions
Inside Dia.
1.5 in
Length
13 in
Min. Inside Dia. Tolerance
1.405 in
Outside Dia.
3 in
Max. Outside Dia. Tolerance
3.075 in
Length Tolerance
Up to 0.25
Min. Outside Dia. Tolerance
3.055 in
Details
Color
Bronze
Item
Cast Bronze Bar STFT
Max. Inside Dia Tolerance
1.445 in