  • Mfr # B932C016021-13
  • Zoro # G722628497
Key Features
Max. Outside Dia. Tolerance
2.669 in
Inside Dia.
2 in
Min. Inside Dia. Tolerance
1.936 in
Material
SAE 660/C93200
Outside Dia.
2.625 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
B932C016021-13
Dimensions
Max. Outside Dia. Tolerance
2.669 in
Inside Dia.
2 in
Min. Inside Dia. Tolerance
1.936 in
Outside Dia.
2.625 in
Length Tolerance
Up to 0.25
Length
13 in
Min. Outside Dia. Tolerance
2.659 in
Details
Item
Cast Bronze Bar STFT
Material
SAE 660/C93200
Color
Bronze
Max. Inside Dia Tolerance
1.98 in