  • Mfr # CP31210-M17O
  • Zoro # G400017636
Drive Size
14 x 18 mm
A (in.)
1.37 in
B (in.)
1.46 in
h (in.)
0.36 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
CP31210-M17O
Drive Size
14 x 18 mm
A (in.)
1.37 in
B (in.)
1.46 in
h (in.)
0.36 in
Description
The Capri Tools Interchangeable Torque Wrench Head is designed to work perfectly with Capri Tools Interchangeable Torque Wrench. It is also compatible with other interchangeable torque wrenches with 14 mm x 18 mm cavity. The torque wrench head is made with heavy duty steel with a premium matte finish. It has a 14 mm x 18 mm drive. This is a 17 mm open end torque wrench head.