  • Zoro # G0728852
/ea
Key Features
Caster Stem Type
Expanding Adapter
Wheel Width
1-1/4"
Load Rating
300 lb.
Stem Length
2-3/4"
Caster Brake Type
Total Lock
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
CDP-Z-274
Zoro #
G0728852
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Wheel Width
1-1/4"
Stem Length
2-3/4"
Stem Dia.
0.852" to 0.927"
Overall Height
6"
Wheel Dia.
5"