  • Mfr # WMXS05R37A3FGP6NT
  • Zoro # G212483490
/ea
See details
Key Features
Platform Height
4.2 ft
Number of Steps
5
Platform Depth
24 in
Platform Width
24 in
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
WMXS05R37A3FGP6NT
Platform Height
4.2 ft
Platform Depth
24 in
Platform Width
24 in
Overall Height
7.7 ft
Step Depth
7 in
Overall Depth
48 in
Step Width
24 in
Caster Diameter
4 in
Base Length
48 in
Reach Height - Maximum
10.8 ft
Base Width
37 in