  • Zoro # G121735796
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Max. Wattage
20W
Housing Material
Aluminum
CRI
90
Beam Angle
40 Degrees
Location Rating
Wet
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GBR06-DW-WH
Zoro #
G121735796
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Width
7.19 in
Height
3.5 in
Details
Max. Wattage
20W
Housing Material
Aluminum
CRI
90
Beam Angle
40 Degrees
Location Rating
Wet
Color
White
Indoor/Outdoor
Indoor,Outdoor
Color Temperature
Selectable
Lumens
1540
Voltage
120 V