  • Mfr # S4S835K7BKZ10U
  • Zoro # G2682412
Color Temperature
3500K
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
S4S835K7BKZ10U
Overall Length
4 in
Overall Width
4 in
Color Temperature
3500K
Housing Color
Black
Housing Finish
Matte
Maximum Fixture Wattage
10 W
Description
Square Downlight, Diameter Not Applicable, Overall Length 4 in, Series SlimSurface, Light Output 650 lm, Color Temperature 3500K, Color Rendering Index 80, Maximum Fixture Wattage 10 W, Voltage 120 to 277V AC, Overall Height 5/8 in, Overall Width 4 in, Housing Color Black, Housing Finish Matte, Housing Material Plastic, Dimmable Yes, Lens Material Acrylic, Mounting Hardware Included Jbox Mounting Plate, Compliance Type Not Available, Lighting Technology LED, Ballast Quantity 0, Bulb Quantity 1