  • Mfr # AB2152420L65MSX
  • Zoro # G815939400
Free Shipping & Returns
Key Features
Application
Floor
Width
5 in
Thickness
6.5 mm
Collection
Asher Bend Rigid Click (ProSeries)
Finish
SuperGuard Technology
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
AB2152420L65MSX
Country of Origin
China
Dimensions
Width
5 in
Thickness
6.5 mm
Length
4.72 in
Height
6.5 mm
Size
24 in x 5 in
Details
Application
Floor
Collection
Finish
SuperGuard Technology
Coverage Area
18.6 sq. ft. per carton
Color
Picket Fence
Material
Vinyl
Item
Vinyl Plank
Description
  • 20 mil wear layer for heavy foot traffic
  • 5" x 24" Herringbone planks & 9" x 71" wood look planks