  • Mfr # AB2252420L65MSX
  • Zoro # G615939402
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Vinyl
Height
6.5 mm
Width
5 in
Length
4.72 in
Thickness
6.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
AB2252420L65MSX
Country of Origin
China
Dimensions
Height
6.5 mm
Width
5 in
Length
4.72 in
Thickness
6.5 mm
Size
24 in x 5 in
Details
Material
Vinyl
Item
Vinyl Plank
Color
Villa
Collection
Asher Bend Rigid Click (ProSeries)
Coverage Area
18.6 sq. ft. per carton
Application
Floor
Finish
SuperGuard Technology
Description
  • 20 mil wear layer for heavy foot traffic
  • 5" x 24" Herringbone planks & 9" x 71" wood look planks